Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Cildimizi zaman zaman ihmal etmeye meğilli olsak ta, aslında cildimiz ihmal edilmemesi gerek en önemli bölgelerden biridir. Örneğin çok fazla güneş ışınlarına maruz kalırsa cilt kanserine kadar giden önemli hastalıkların sebebi olabilir. Hem günlük nem ihtiyacını karşılamalı, hem de kırışıklıklara karşı savaşmalı cilt.

Özellikle karma ciltlerin büyük bir sorunu olan siyah noktaları her ne kadar yok etmeye çalış sakta belirli aralıklarla yine karşımıza çıkar. Bunun için en bilindik yöntem buhar banyosudur. Sıcak bir duştan sonra siyah noktaları iyi bir temizleyiciyle temizlemek kalıcı bir yöntem olabilir. Aynı şekilde kafamızı bir havluyla kapatarak yüzümüzü buharın geldiği yöne tutarsak, buharın başka yönlere gitme olasılığını engellemiş oluruz.

Şimdi de sizlere siyah noktalardan kurtulmanın başka bir formülünü veriyoruz: Yarım limonun süzülmüş suyuna, bir yumurtanın akı katılıp karıştırılır. Bu işlem için alüminyum bir kabın kullanılması tavsiye edilir. Karışım koyulaşıncaya kadar kısık ateşte ısıtılır. Sonra küçük bir kavanoza aktarılıp etiketlenir. Bir süre buzdolabında tutulduktan sonra tüm yüze iyice yedirilir. Yaklaşık yarım saat sonra yüz iyice temizlenir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir