Mükemmel Cilt Güzellik Maskeleri

Maskeler

En sevdiğim maske, benim en unutulmaz raporlama hikayemin sonucudur. “Bitkisel paketler” için yüzlerce dolar isteyen o çok masraflı spa’ların, çamur kullanmakta olduğu bilgisini almıştım. İçerdeki “özel bilgi” ise, bu “gösterişli” yerlerin, Ölü Deniz’den gelen bir takım egzotik çamurları değil, kedi köpek artıklarından elde edilen bir formülü kullandıkları idi.

Tamam, hepimiz kil maskelerini duyduk. Kil, cildi toksinlerden arındırmak için mükemmeldir. Benim keşfettiğim şey ise, bazı güzellik salonlarınca kullanılan “çamur” veya “kil” denilen işlemlerin, kedi köpek artığından başka bir şey olmadığıdır. Kilit nokta şudur ki, poşetin üzerinde “%100 Doğal Kil” şeklinde bir ibare bulunmak zorundadır. Herhangi bir kimyasal, katkı maddesi veya topaklanan malzemeleri içeremez. İyi haber ise, bu tip kedi artıklarından elde edilen taneli killerin genellikle piyasada en ucuz ürünler olması.

Nasıl Kullanılacağı: Bir çorba kaşığı kadar kurutulmuş kili alın ve az miktarda su ile sulandırın. Çamur, çamurdur ve bu da çamurdur! Bu çamurun, İtalya’nın kaynak pınarlarından mı geldiğini (eğer öyleyse bir kavanozu için 80 ytl. harcayacaksınız), yoksa mahallenizdeki bakkal dükkanından mı geldiğini umursamıyorum. Bir poşetini 3ytl’den az bir fiyata edinerek, tüm vücudunuzu bununla toksinlerden arındırın.

Benim kedi artığından yapılma yüz bakımıma çok güvenen, en başarılı makyaj uzmanları da dahil olmak üzere, en efsanevi ünlülerle çalıştım. Bu yüz bakımını sevmelerine rağmen müşterilerinin, böylesine alışılmışın dışında olan bir yüz bakımını denemek konusunda biraz suskun kalacaklarını biliyorlardı. Bu yüzden kedi artıklarını çekici ve hoş bir kaba boşalttılar. Garip bakışlardan kaçınmak için siz de evinizde aynısını yapmak isteyebilirsiniz. Potpuri kavanozları, yeni buluşunuz için harika bir saklanma yeri sağlar.

Bunu, ulusal TV şovlarında da birkaç kez, oradaki seyircilerin üzerinde uygulayarak gösterdim ve bir kişi bile, tamamen tazeleyici bir etki hissettiklerinin dışında hiçbir şey söylemedi. Gerçekten hoş, naneli bir his verir. Çamurun içindeki mineraller de ayrıca cilde fayda sağlar.

Lütfen çamuru arka bahçenizden kazmaya çalışmayın. Gerçek çamur kirlidir ve içinde hastalık barındıran organizmalar vardır.

Deneyebileceğiniz Bazı Maskeler

Mayonez

Yumurtadan yapılmış mayonezi tüm yüzünüze uygulayın (kavanozdan aldığınız şekliyle), 20 dakika bekleyin ve soğuk suyla durulayın.

Şeftali & Brendi (Konyak)
Bir şeftaliyi ezip püre haline getirin (olgun, konservelenmiş veya dondurulmuş olanları kullanın) ve içine bir çorba kaşığı brendi karıştırın. Yüzünüzde 20 dakika bekletin ve sonra durulayın.

Cilt Bakımı

Mükemmel Cilt Güzellik Maskeleri

Önceki yazımızValentino Eşarp Modelleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir