Moda ikonlarının gece kıyafetleri

Hepimizin bir modacı yardımı ile giyinme şansı yok. Çoğu butik ve mağaza vitrini de birbirine benzer kıyafetlerle tüketiciye hitap etmekte. Tüm bu seçeneksizlik arasında sizi vitrinlere mahkûm etmeyen magazin programları bir başka soluktur. Sadece yurdumuz starları değil dünya starlarının da katıldıkları özel gece ve davetlerde giydikleri kıyafetler moda anlayışımıza yeni soluklar katmakta. Moda ikonlarının gece kıyafetleri özel koleksiyonlar arasından ya da modacıların kişiye özel ürettikleri kıyafetler olduğundan hepimizin başını döndüren kıyafetler ortaya çıkmakta.
Moda ikonlarımız sadece starlar arasından değil sosyetik güzeller arasından da çıkmakta. Sosyetenin özel davetlerinde birbirinden şık kadınların nasıl birer moda ikonlarına dönüştüklerini izlemekteyiz. Moda ikonlarının gece kıyafetleri bazen sıra dışı gelse de birkaç değişiklikle birçoğumuz tıpkılarını olmasa da benzerlerini diktirip giymekteyiz. Acaba bugün ne giydi diye takip ettiğimiz moda ikonları hepimizin var. Bazı ikonlarımız var ki onların star ya da sosyete olmasına dahi ihtiyaç yoktur. Giyinsin sokaklarda ve gecelerde boy göstersin biz sadece izleyelim.
Magazin basını aslında moda ikonları etrafında dönmektedir. Dergi ve gazeteleri elimize ilk aldığımızda ikonların ne yaptığından daha çok ne giydiklerine bakarız. Özellikle gece kıyafeti alacaksak önce moda ikonlarının gece kıyafetleri ile ilgilenir, ön fikir edinmeye çalışırız. İkonların kıyafetlerini sadece onlardan birini ya da benzerlerini edinmek için değil sadece meraktan da inceleriz. Bu merakımız zaman içinde bizim imajımıza da yansır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir