Makyajınızı Alın Şeklinize Göre Yapın

Alın, şakakları gölgeleyerek ve alnın ön tarafının üstüne doğru gölgeyi karıştırarak daha dar görülebilir. Böylece ön bölümün gerçek enini daha iyiye döndürmek için onu kaybederek azaltabiliriz veya şakakları ışıklandırarak, yüksek ışıkları saç çizgisine taşıyarak genişletilmiş gibi gösterebiliriz. Her zaman gölgeler ve taban arasında yüzü yaşlandırmak daha derin gölgelerin şakaklarda eğiliminden gölgelerin olur.

Eğer ön loplar daha göze çarparsa onları daha koyu fondöten kullanarak ton düşürürüz ve çöküntüyü alna ait loplar ve yaylar arasında yüksek ışıkla ileriye doğru bırakırız. Eğer şakaklar normal olarak çökükse, yüksek ışıkla bir araya getirilebilir. Eğer burnunuzu daha kısa istiyorsanız, burun ucunun altına daha derin bir renk uygulayın ve burun ucunun üstünde onu karıştırın.

Bu doğal ışığı ton düşürecektir. Eğer kısa bir ışık burnun daha yüksek bir bölümüne yerleştiriİdiyse, bu gözü o alana etkileyecektir ve hâlâ daha kısa bir burun görüntüsü vermeye yardım edecektir. Eğer burnu daha uzun istiyorsanız bir yüksek ışığı burun ucunun altında ve üstünde taşıyın, seyircinin gözünü aşağıya doğru çekerek ve burnu fark ettirmeden uzatarak gerçekleştirin.

Makyajınızı Alın Şeklinize Göre Yapın_7.jpg

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir