İmplant Fiyatları Nasıl Belirlenir?

İmplant daha sonraki rahatlığı ve kalitesi göz önünde bulundurulduğunda oldukça makul fiyatlara sahip ve verdiğiniz ücreti de hak eden bir tedavi yöntemidir. Diğer metotlarla kıyaslandığında ücreti daha fazla gelse de aslında eksik dişler için yapılan köprülerle hemen hemen aynı ücret ödenmektedir. Üstelik implantların uzun vadede başarısı daha yüksektir, kullanışlıdır ve verdiğiniz ücrete göre performansı daha fazladır.

Yine size ücret açısından daha cazip gelen ve ekonomik görünen tedavilerde sağlam dişler de kısaltılıp kesildiğinden aslında implant tedavisi uzun vadede size daha fazla yarar sağlayan oldukça pozitif ve yaralı bir uygulama olarak görülmektedir. Bunun yanında tamamen dişsiz olan ağızlara takılan damak protezleri dil ve ağız hareketleri ile oynayıp yerinden çıkarken bu durumun önüne sadece iki adet implantla geçilebilmektedir. Elbette bu durum günlük hayatınızdaki kaliteyi artırdığı gibi daha rahat bir şekilde yemenizi, konuşabilmenizi ve sosyal olarak da kendinizi mutlu ve güvenli hissetmenizi sağlar.

İmplant tedavisi

İmplant tedavisinde kullanılan tüm malzeme ithaldir ve bu tedavi için gerçekten yüksek bir teknolojiye ihtiyaç vardır. Bu da tedavinin ücretini belirleyen önemli faktörlerdendir. Yine ülke ekonomisine bağlı olarak döviz kurlarının artması da implant ücretlerini olumsuz etkiler. Bütün bunlara rağmen tedavinin kesin fiyatı hekiminizin sizi muayene etmesinin ardından ihtiyaçlarınızın belirlenmesinin, tedaviye uygun olup olmadığınızın ortaya konmasının ardından ortaya çıkacaktır. İmplantların yerleştirilmesinin şekli ve uzunluğu hastanın ihtiyaçlarına ve genel diş sağlığına bağlı olarak değişir. Son zamanlarda yapılan araştırmalara göre kendisine implant uygulanan 350 hastaya uygulanan anketten hastaların yapılan tedaviden memnun kaldıkları ve bu işlemi eğer gerekirse tekrar gönül rahatlığı ile yaptırabilecekleri ortaya çıkmıştır.

implant-nedir

Detaylı bilgi: http://www.dishastanesi.co/implant/dis-kaybi-ve-implant-tedavisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir