Gamze Saraçoğlu Kimdir Fotoğrafları Resimleri

İlk yeni nesil röportaj denememi Gamze Saraçoğlu’yla gerçekleştirdim. Tek kelimeyle anlatmak gerekirse, “hızlı ve etkiliydi ”. Aynı, yeniden tanıştığımız Mudo gibi.

Değişim ve farklılık aslında birbirine çok yakın duran ve hatta bence birbirleri olmadan var olamayan iki kavram. Bu ikisini yakın zamanda aynı bedende başarıyla bir araya getiren Mudo Collection’ı mercek altına alıp, Kreatif Direktörü Gamze Saraçoğlu’yla mini bir röportaj yapmak istedim. İki tarafın da az vakti vardı, hızlı olmalıydık. Bu röportajı elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlarımızda gerçekleştirmek çok mantıklı geldi. “Yaşamaya çalıştığımız’’ hayat gibi, okuyacağınız bu sohbet. Tek bir odağı varmış gibi görünüyor ama alt metninde birçok şeyi, hayatın kendisini banndınyor, olabildiğince gerçek, filtresiz. Hayallerin ve yaratıcılığın, narin omuzlarında hayatı nasıl taşımaya çalıştığını gösteriyordu bir de. Okurken acele bir işiniz çıkmaz da, sonuna kadar gelebilmeniz dileğiyle, WhatsApp röportajımızın sansürsüz ve tam hali şöyle….

Seninle hızlıca konuşabilmek için telefonda mesajlaşmak daha iyi olur diye düşündüm ama onu için bile randevulaştık. Hayat artık çok hızlı değil mi?

Hem de çok!

Vakit senin gözünde nasıl bir şekle büründü şimdi? Ne demek senin için hız ve zaman?

Zaman benim için çok kıymetlidir eskiden beri. Fakat son zamanlarda daha kıymetti oldu ya da ben daha farklı algılamaya başladım mı demeliyim? Hızına yetişmektense onunla beraber hareket etmeyi ve keyif almaya karar verdim bir süre önce. Her zaman, zamanını iyi yöneten biri oldum ve bu hayatımda bana büyük avantajlar sağladı. Daha etkili ve verimli çalıştım bu disiplin sayesinde. Bizim meslekte ne yazık ki zaman kavramı farklı. Hem kendi koleksiyonlarım hem danışmanlıklarım derken sezonlar hızla gelip geçiyor, anda kalamıyorsun. Bu da aslında bazen çok keyifli, bazen yorucu ve yıpratıcı. Zaman ne kadar hızlı geçse de, ben her anından keyif almak için elimden geleni yapıyorum. Yoksa hayat çok yorucu oluyor. Moda sektörünün hızından bahsetmek bile istemiyorum!

Gördüğünü anında satın alabiliyorsun mesela ki bu acayip bir şey, insan sanki sona doğru yaklaşıyormuş gibi hissediyor Türkiye’deki kült moda markaları da değişimler geçiriyor ufak ufak ama bunun en canlı ve gerçek örneği Mudo. Mudo eski Mudo değil Seninle birlikte değişti, tazelendi diyelim ya da. Bir yandan da bu bahsettiğimiz hıza ayak uydurmak için bir sisteme de oturttu kendini belli ki. Mudo’da modadaki bu hızı nasıl yakalıyorsunuz?

Mudo benim için çok önemli bir marka, onunla duygusal bir bağım var. Her zaman Mudo’yu sevdim. Her markada olduğu gibi onun da değişim zamanı gelmişti. Aslında bu Mudo’ya özel bir durum değil. Yeni bir kadın var artık hayatımızda, çoğu marka artık bu kadına hitap etmek için önemli adımlar atıyor, Mudo da bu yeni kodlanan kadına göre değişmeye başladı, güçlü bir değişim yaptık. Sadece stilde değil, koleksiyon matematiği,

EKİP İŞİ ASLINDA NE DEMEK?

Çok zorlu bir süreçti fakat ekip olarak büyük keyif aldık. Harika bir tasarım ve tedarik ekibi var Mudo’nun. Beraber harika bir ekip olduk yoksa bunca değişimi yapmak ve olumlu bir sonuç almak imkansız olurdu.

Gamze Saraçoğlu Kimdir Fotoğrafları Resimleri _9.jpgGamze Saraçoğlu Kimdir Fotoğrafları Resimleri _3.jpgGamze Saraçoğlu Kimdir Fotoğrafları Resimleri _4.jpgGamze Saraçoğlu Kimdir Fotoğrafları Resimleri _0.jpgGamze Saraçoğlu Kimdir Fotoğrafları Resimleri _6.jpgGamze Saraçoğlu Kimdir Fotoğrafları Resimleri _7.jpg

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir