Erkeklere nasıl söz geçirilir?

 

Bir kadın karşısındakine bir şeyler anlatırken dinlendiğini onun sesinden ve vücut dilinden kavrayabilir. Bir erkeğin karşısındaki kadının dikkatini çekmesi için yapması gereken de işte tam budur. Vücut dilini kullanmak! Erkekler mimik ve vücut dili kullanmasa bile aslında bir kadının onları dinlemesi ya da dinlendiğini anlamalan için yapmalan gereken şey budur.

Erkekler dinlediklerini belirtmek için pek çok homurtuya benzer “hmm” sesi çıkartır ve kafalarını sallarlar. Bu, onların karşısındakileri dinlediğinin birer göstergesidir. Kadınlar ise erkeklerin kendilerini bu şekilde dinlemelerini eleştirirler. Oysa bu tam da onların sizi dinlediğinin göstergesidir.

Normalde iki kadın birbiriyle konuştuğunda aralarında sürekli bir söz kesme yarışı vardır. Kadınlar karşılarındakilerin dediklerine anında onay vererek ya da kendi duygularını dile getirerek karşılık verirler. Ancak bunu bir erkeğe yaparsanız karşısındakinin kendini dinlemediği hissine kapılır. Konuşma sırası erkekteyse yapılacak tek mantıklı şey orada ifadesiz bir suratla oturmak; kafanızı sallamak, “hımm” demek ve onun konuşmasını bölmemektir. Bunu yapmayı becerebilen kadınların turnayı tam gözünden vuracaHan kesindir.

Neden Yanlış Erkeklere Aşık Oluyoruz? - Hürrem.com

Neden Yanlış Erkeklere Aşık Oluyoruz? – Hürrem.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir