Biri Cilt Bakımımı Dedi ?

Mutfağınıza bir göz atın, ve mükemmel kremler ve losyonlar hazırlamak için gerek duyulan aşağıdaki kozmetik pişirme kaplarını toparlayın. Eğer hepsine sahip değilseniz, sıklıkla büyük kelepir imkanlar sunan bit pazarı veya kermesleri dolaşmayı deneyin (aslında kullanılmış kaplar bir miktar temizlenmek isterler). Ben bir grup kabı sadece krem ve losyon hazırlamaya ayırdım, ve her üretim girişimimden önce onları sterilize ederim.

Ölçek

Tuvalet malzemelerinin hazırlanmasına sıra geldiğinde belki de tek en önemli keşfiniz bir ölçek olacaktır. Ölçek yardımı ile bileşenleri ayrı ayrı kaplarda ve ayrı ayrı ölçmek yerine kolaylıkla ayni kap içinde hepsini bir araya getirme imkanına kavuşacaksınız.

Spatulafar

Annenizin kazıntılardan pasta pişirişini hatırlayın ve o hoş spatulalarla karıştırma kabını sıyırdığında size yalayacak bir şeyler kalır mıydı? Karıştırma kabınızdaki en son krem veya losyon kırıntısını da sıyırmak için ayni gereçleri kullanın. Cildiniz size teşekkür edecektir ve temizlik ekibinizde. Ben lastik spatuiaları kullanırım çünkü onlar elastikiyetleri nedeni ile kabın her yerine uyarlar ve kremin bütün kırıntılarının bile alınmasını sağlarlar.

Çifte Isıtıcı (Benmari)

Bu kap düzeneği dengeli bir karışım elde etmek için karıştırılmadan önce sıcak olmaları ama ısı ile doğrudan temas etmemeleri gereken emülsiyonurfuz içinde bulunan bileşenler için gereklidir. Mikro dalga fırın kullanabilecek olmanıza rağmen, yüksek ısı seviyeleri çoğunlukla doğal bitki malzemelerindeki pek çok iyileştirici özelliği ortadan kaldırır.

Eğer gerçek bir çifte ısıtıcıya sahip değilseniz, kendiniz için bir taneyi sıcak su ile dolu büyük bir saplı tencerenin içine krem bileşenlerinizi içeren ısıya dayanıklı bir bardak (Ben pyreks kullanırım) yerleştirerek hazırlayabilirsiniz.

Bardağı sıcak suyun içine yerleştirdiğinizde, bileşenler ısınacaktır ve katı kısımlar (balmumu, kakao yağı ve lanolin gibi) yavaş yavaş eriyecektir. Bir defa eridiklerinde, emülsiyonu oluşturmak İçin bir arada harmanlanabilirler, özel bir tarif için birden fazla çifte ısıtıcıya ihtiyacınız olabilir, bu nedenle elinizde yeterince gereç bulundurmaya gayret edin.

Küçük Elektrikli El Mikseri

Bu nesne yağ ve suyu karıştırmak için faydalıdır. Delikli kaşık veya çatal da kullanabilirsiniz, ama sonuç karışım bir mikser kullandığınızdaki gibi düzgün veya kremsi olmayacaktır. Alternatif olarak, bir çubuk blendır, blendır veya besin işlemcisi kullanılabilir, son ikisi en yetersiz seçimler olacaktır.

Ölçü Kaşıkları

Değişik boyutlardaki paslanmaz çelik ölçme kaşıkları gram ölçeğinde bile gösterilmeleri mümkün olmayan küçük miktarlarda kullanılan bileşenleri ölçmekte faydalıdırlar. 100 gr’lık bir üründe ilave edilen ksantan sakızı ve boraks her hangi bir ağırlık ilavesi sağlamayan iki örnektir.

Ölçü Bardakları

Gram ölçeğini kullandığımdan krem ve losyonlarda kullandığım bileşenlerin hacmini ölçü bardakları ile ölçmem. Onun yerine ölçümü bir ölçeğe göre yaptıktan sonra karıştırma kabı olarak kullandığım bir ölçme kabı içine bileşenlerimi koyarım. Isıya dayanıklı pavreks cam ölçme bardaktan kullanmayı tercih ederim; bunlar çifte ıstacı yöntemine de iyi uyum sağlarlar.

100 gr’lık ürün tariflerinde, su fazı bileşenleri için 250 mriik bir ölçü bardağı ve yağ fazı bileşenleri için de bir başka 250 mlTık bir ölçü bardağı kullanırım. (Daha büyük miktarlar için daha büyük ölçme bardakları kullanın.) Bu 250 ml’lik kaplar el blendırlarının her iki çırpıcısını da almak için yetersizdir, bu yüzden küçük miktarlardaki ürünler için her defasında çırpıcıların sadece birini kullanırım.

Tek Kullanımlık Çubuklar

Temiz tek kullanımlık çubuklar yağ ve su fazının her ikisinde de bileşenleri karıştırmakta çok yararı olan şeylerdir. Çubukların temini çok kolaydır ve bir kullanımlık olduklarından her krem hazırladığınızda yıkanması gereken gereçlerin sayısını da azaltmış olurlar.

Güzel Kaplar

Ben, eğer sevimli bir isme sahipse ve el yapımı güzel bir etiketi veya başka bir uygun süslemesi olan renkli bir şişe veya kavanoza konmuş bir kremin çok daha makbule geçeceğine kuvvetle inananlardan biriyim. Hatta eğer siz bu inceliği almayı tasarlamıyorsanız bile, çekici bir kaptan dağıtıldığında bir kremi kullanmak daha zevklidir. Her şekil, büyüklük ve renkte şişe satıcıları vardır. Sıklıkla düşük fiyata özgün kaplar satan indirim reyonları ve toptancıları da dolaşmayı ihmal etmeyin. Ben cam kaplar kullanmayı tercih ederim çünkü plastik kavanoz ve şişeler geçirgendir ve ürünün kararlılığını ve etkinliğini değiştirebilirler.

Temizlik Malzemeleri

Kağıt havlular, temiz bezler, bulaşık deterjanları ve sıcak su kozmetik aşçılık sanatınızın vazgeçilmez gereksinimleridir. Bol miktarda kağıt havlu bulundurun. Ve emülsiyonların hazırlanmasında bol miktarda yağlı maddeler kullanıldığından, yağ çıkarucı bir bulaşık deterjanı büyük bir gerekliliktir. Ben krem hazırlarken, büyük bir kapta su da ısıtırım, böylece yıkayıp sterilize etmeden önce çabucak yağları ve mumları akıtabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir