BACKSTAGE FASHION WEEK TRENDLERİ

15-18 Mart tarihleri arasında düzenlenen Mercedes Benz Fashion Weelc İstanbul’un ana sponsorlarından biri olan M.A.C Cosmetics’le moda haftası kulislerindeydik. Sezonda yapılan 23 şovun 20’sinin makyajını üstlenen M.A.C Cosmetics ecibi, Londra, Milan, Paris ve Neıv York Moda Haftasından sonra İstanbul ilefinali yaptı.

GÖZLER ÖN PLANDA

Mehtap Elaidi defilesinde gö2İere sadece M.A.C’le bulunan Chromacake ve Lipmix’lerin karışımından elde edilen mavi eyeliner uygulandı. Yoğun kirpiklerse M.A.C Lash maskarayla yaratıldı.

Doğallığın ön planda olduğu Tuba Ergin defilesinde aydınlatılan elmacık kemiklerini mat göz makyajı tamamlıyordu. M.A.C Coffee kalemle bu görünüme kavuşabilirsiniz.

ODAK NOKTASI GÖZ BOYAMA

Bora Aksu defilesinde gözler metalik farların çekiciliği ve pastel tonların cazibesiyle ön plandaydı. Ciltte canlı ve parlak bir ten tercih edildi.

Gördüğümüz “no make up”görünüm ve iddialı eyeliner uygulamaları İstanbul Moda Haltası’nda da oldukça baskındı. Eylülden beri hayatımızda olan ve M.A.C Strobe Cream ile hayata geçen Strobıng trendi bu

ISLAK GÖRÜNÜM YAZ RUHU

5th Position’da koleksiyonun temasına uygun olarak mayolarla uyum sağlaması açısından ıslak ten makyajı ve yoğun kirpik detaylan dikkatler çekti.

SEZONUN KODU:

Cihan Nacar defilesinde kullanılan ıslak gözlere parlak far ve gloss kullanarak sahip olabilirsiniz. Bu tendi evde uygulamak için M.A.C Strobe Cream’i deneyebilirsiniz. Sezonun şüphesiz en iddialı trendi olan strobing uygulamasıyla göz alıcı ve glam bir

MA.C Senior Artist’i Alev Karslı’nın tasarladığı sezonun en iddialı görünümü ilginç göz makyajıyla Bashagues defilesinde görüldü.

BACKSTAGE FASHION WEEK TRENDLERİ_2.jpgBACKSTAGE FASHION WEEK TRENDLERİ_1.jpgBACKSTAGE FASHION WEEK TRENDLERİ_4.jpgBACKSTAGE FASHION WEEK TRENDLERİ_25.jpgBACKSTAGE FASHION WEEK TRENDLERİ_26.jpgBACKSTAGE FASHION WEEK TRENDLERİ_21.jpgBACKSTAGE FASHION WEEK TRENDLERİ_18.jpg

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir