Aşırı Yorgunlukla Başa Çıkma

SIRT AĞRILARI

Bütün gün bilgisayar karşısındaydınız ve sırt ağrılarından yakınıyorsunuz. Ayağa kalkın ve kollarınızı iki yana sarkıtın. Çok yavaş bir şekilde omuzlarınızı onar kez arkadan öne doğru ve sonra önden arkaya doğru çevirin. Kaslarınızdaki gerginliğin azaldığını hissedeceksiniz. Omuzlarınızı kürek kemiklerinizi sıkıştıracak şekilde oynatın ancak bu hareketi mümkün olduğunca yavaş yapın. Son olarak, ellerinizi arkanızda birleştirerek kollarınızı esnetin.

BİLGİSAYAR KARŞISINDA

Zamanının büyük çoğunluğunu bilgisayar karşısında geçirenlerin göz yorgunluğu, panik atak ve uykusuzluk çekmeleri normaldir. Her 1015 dakikada bir oturuş pozisyonunuzu mutlaka değiştirin. Sürekli ekrana bakmak yerine ara sıra gözlerinizi başka yöne çevirerek yorgunluğunuzu gidermeye çalışın. Kan dolaşımını hızlandırmak için 45 dakikadan fazla oturmayın, ayağa kalkın, dolaşın. Böylece, kısa bir süreliğine de olsa kafanızı boşaltmış olursunuz.

Bilgisayar karşısında çok uzun süre kalmak gözlerinizi daha az kırpmanıza neden olduğu için gözleri kurutur. Normal zamanda, göz kırpma refleksi gözlerin nemlenmesine ve içeri kaçan herhangi bir tozun dışarı atılmasına yardımcı olur. Gözlerinize, özellikle göz pınarı bölgesine, ılık bir kompres uygulayın. Bunu gün içerisinde birkaç kez tekrarlayın ve yanınızda göz yaşı damlası taşıyın.

Önceki yazımızKendinize Evde Spa Ve Aromaterapi Uygulayarak Güzelleşin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir